Od 1919 r. polską piłką dowodzi narodowy związek sportu, działający na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, posiadający osobowość prawną, będący jedynym prawnym reprezentantem polskiej piłki nożnej (11-sto osobowej, halowej, plażowej zarówno facetów, jak i kobiet we różnych rodzajach wiekowych) w naszej ojczyźnie i za granicami jest Polski Związek Piłki Nożnej.
Sts to znakomite miejsce do typowania piłki nożnej. Jeżeli typujesz tam, to pewnie często oglądasz wyniki Fortuna w sieci. Wyniki na żywo w Twoim komputerze to znakomita sprawa. Możesz sprawdzać rezultaty spotkań w czasie rzeczywistym.
Piłka nożna (ang. football) gra zespołowa, najmocniej rozwinięta na ziemi dyscyplina sportowa. W zawodach (meczach) piłkarskich biorą udział dwie walczące ze sobą drużyny. Wyznacznikiem spotkania jest umieszczenie piłki w bramce rywala, zwycięża grupa, która zrobi to więcej razy. Spotkania piłki odbywają się na prostokątnym, obrośniętym trawą boisku. Rozmiary boiska to czterdzieści pięć metrów do 90 metrów szerokości i długości od 90 metrów do 120 metrów.
Piłka nożna jest jedną z szybciej prowadzonych gier. Rozgrywka jest zatrzymywana (trzeba przy tym zauważyć, że inaczej niż w na przykład piłce ręcznej czasomierz się nie zatrzymuje, następuje tylko przerwa w grze lecz mimo tego czas dalej płynie) po przekroczeniu przez piłkę boiska lub zastopowaniu jej przez prowadzącego spotkanie. Po jej zatrzymaniu rozgrywka jest rozpoczynana w sposób opisany w zasadach gry.
Piłka nożna jest od wielu lat najbardziej rozpowszechnioną dyscypliną sportu w wielu krajach i ma najmocniej rozwinięte turnieje w skali globu. Zasadniczo turnieje odbywają się w dwóch rodzajach: ligowym (tzw. każdy z każdym) oraz pucharowym.