Pływanie jest jednym z najczęściej polecanych przez lekarzy sportów. Dobrze wpływa na całe ciało, pozwala poradzić sobie z problemami z kręgosłupem, a dzięki temu, że woda odciąża stawy może być uprawiane także przez osoby otyłe. Jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z tym sportem, tak naprawdę nie potrzebujemy wiele.
Pierwszym krokiem jest zorientowanie się, gdzie znajdują się najbliższe baseny kąpielowe – kiedy już znajdziemy taki, który nam odpowiada odległością i ceną, możemy przejść do obowiązkowych zakupów.
Tak naprawdę jedynym, co musimy mieć koniecznie jest strój. Wielu osobom wygodniej w jednoczęściowym, ale są też takie, które uważają dokładnie odwrotnie – to kwestia osobistych preferencji, najlepiej przymierzyć (jeśli w sklepie jest taka możliwość) kilka różnych, żeby przekonać się, w którym czujemy się najbardziej komfortowo.
Niektóre baseny wymagają od pływających także czepka. Czepki mogą być gumowe albo materiałowe, pływanie na basenie bywa wygodniejsze, kiedy włosy nie zasłaniają nam twarzy, więc również warto przemyśleć zakup, nawet jeśli wybrany przez nas basen kąpielowy go nie wymaga.
Do tego zakupy opcjonalne, które zdaniem niektórych ułatwiają pływanie: okulary pływackie i spinacz na nos.
Tak wyposażeni możemy wskakiwać do wody!