Jeśli ktoś zgłębił arkana nurkowania, z pewnością poleci wszystkim ten specyficzny rodzaj sportu. Dla prawdziwego płetwonurka w podwodnym świecie nie ma granic, których by nie pokonał, chociaż czasami graniczy to z pewnym niebezpieczeństwem. Baza nurkowa staje się jego ulubionym miejscem, w którym gotów jest spędzić każdą wolną chwilę.

Baza nurkowa w ciepłych krajach to na pewno idealny obiekt do odwiedzenia, ale i te krajowe też są atrakcyjne. W Polsce powstało już kilka niezłych miejsc do nurkowania, które cieszą się coraz większą popularnością. Wprawdzie krajowa baza nurkowa nie może w pełni konkurować z tego typu obiektem w Grecji czy we Włoszech, ale na pewno jest propozycją wartą wzięcia pod uwagę, kiedy nie możemy pojechać w cieplejsze klimaty.
Każda baza nurkowa działa na podobnych zasadach. Najważniejszy dla płetwonurka jest oczywiście podwodny świat. Im bardziej atrakcyjny, tym lepszy. Zatopione wraki statków, kawałki drzew, labirynty, skały, okazałe ryby i ciekawe rośliny – to wszystko przyciąga pasjonatów nurkowania.
Ten sport czy, jak kto woli, hobby zyskuje coraz więcej fanów. Nurkujmy więc i szukajmy skarbów.