Blachy

Czym jest blacha ? Blacha jest metalowym wyrobem hutniczym. Blachy mogą być gładkie lub posiadać fakturę powierzchniową. Wyróżniamy różne rodzaje blach, np. blacha czarna, z której zwijane są rury. Z blachy nierdzewnej robi się np. puszki wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Blacha ocynkowana jak sama nazwa sugeruje, jest pokryta warstwą cynku, dzięki czemu jest odporna na działanie rdzy. Znajduje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, a dokładniej przy produkcji nadwozi samochodowych, dzięki czemu są one wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych. Blacha ocynkowana sprawdza się jako materiał okrywowy w budownictwie np. na dachach w budynkach gospodarczych, przemysłowych czy nawet mieszkalnych.
Innym typem jest blacha trudno ścieralna, która jest bardzo odporna na ścieranie oraz na obciążenia.Wykorzystuje się ją w górnictwie odkrywkowym, podziemnym oraz w maszynach budowlanych i transportowych jako element konstrukcji. Z blach tworzone są różne pomieszczenia gospodarcze, w których ludzie trzymają narzędzia. W zasadzie zastosowań mają bardzo dużo w zależności od potrzeb człowieka.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit