Zalety domów drewnianych i szkieletowych

Każdy kto kiedykolwiek oglądał amerykańskie filmy zauważył, że domy w jakich mieszkają amerykanie zdecydowanie różnią się technologią wykonania od tych, w jakich mieszkają Polacy i pozostali Europejczycy. Amerykańskie domy często pejoratywnie określane są mianem domów kartonowych, które rozsypują się przy pierwszym lepszym podmuchu wiatru. Tego typu opinie są jednak krzywdzące i nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Przy huraganowych wiatrach występujących na kontynencie amerykańskim, tak samo ulegają domy drewniane jak i murowane.
Co sprawia, że domy te są tak popularne? Przede wszystkim koszty i szybkość budowy. Budowa domów drewnianych i szkieletowych jest zdecydowania tańsza od murowanych. Kiedy w tradycyjnej metodzie budowania tak popularnej w Polsce dopiero stają mury, przy technologii kanadyjskiej oddany do użytku zostaje już cały dom. Amerykanie jak żaden inny naród potrafią liczyć i znają się na ekonomii, dlatego wiedzą jak oszczędzać swój czas i pieniądze.
Budowa domów drewnianych i szkieletowych nie wymaga również tzw. prac mokrych. Wystarczy tylko zalać fundamenty. Żadnego tynkowania, żadnego szpachlowania. Dzięki wykorzystaniu drewna i naturalnych materiałów mieszkanie w takim domu jest zdecydowanie bardziej korzystne dla zdrowia niż życie w tradycyjnym domu, gdzie otoczeni jesteśmy przez wiele chemicznych substancji wykorzystywanych do budowy, których wpływ na ludzki organizm nie został jeszcze do końca zbadany. W domach drewnianych panuje mikroklimat korzystnie wpływający na nasze zdrowie.