Uprawianie sportu nie jest związane jedynie z dbałością o kondycję czy też sylwetkę. Sport może nas nauczyć wielu rzeczy. Jakich dokładnie? Przeanalizujmy to.

Uprawianie rozmaitych dyscyplin sportu jest w stanie nauczyć nas działania w zespole ludzi. Choć pozornie jedno z drugim nie jest związane, to możemy postawić tezę, iż sport może sprzyjać rozwijaniu tzw. kompetencji komunikacyjnych. Dobra współpraca wymaga bowiem skutecznej – jakby nie patrzeć – komunikacji.

Poza tym, sport uczy nas jak rywalizować zgodnie z duchem fair-play. Sport uczy też pokory, gdyż przecież nie zawsze jesteśmy w stanie wygrać – siłą rzeczy. Sport pokazuje też dla człowieka jak istotna może być cierpliwość. Gdy po jakimś czasie widzimy, jaki progres poczyniliśmy w danym zakresie, jak ogromny postęp zrobiliśmy, to jesteśmy oczywiście z tego zadowoleni, ale jednocześnie to wszystko pokazuje nam, że warto było cierpliwie – nomen omen – poczekać na sukcesy. Sport uczy też wiary, determinacji, hartu ducha. Dlatego jest dobrym sposobem na spędzanie czasu.