Wiele Par Młodych ma problem z rezerwacją zespołu weselnego. Najlepsi wykonawcy często mają bardzo napięty terminarz i rezerwacji należy dokonywać nawet na 12-24 miesiące przed terminem planowanej imprezy. Nie wszyscy jednak organizują wesele przez 2 lata. Wiele par decyduje się na bliższy termin. W takim przypadku „zgranie” terminów wolnej sali w wybranym miejscu, fotografa, kamerzysty, samochodu do ślubu oraz zespołu muzycznego może okazać się nie lada wyzwaniem.

Rozwiązaniem może być rezerwacja mniej znanej kapeli lub DJ na wesele Wrocław. Zamówienie niesprawdzonego zespołu bywa ryzykownym przedsięwzięciem, ponieważ może okazać się, że jakość muzyki i umiejętności wokalisty pozostawiają nieco do życzenia.
DJ-e zajmujący się obsługą muzyczną wesel zwykle mają mniej napięte terminarze, ponieważ w Polsce nadal wiele osób wybiera tradycyjne rozwiązanie, czyli muzykę graną na żywo. Dzięki temu dobrego DJ-a często można zarezerwować nawet na 2-3 miesiące przed planowanym terminem ślubu. Najlepiej jednak oferty porównać już na około pół roku przed weselem.