elektroniczny-obieg-faktur-5W dzisiejszych czasach wcale nie musisz spędzać nawet pracując w biurze rachunkowym czy standardowym dziale księgowym długich godzin nad wypełnianiem papierków. Koniec papierkowej roboty przyszedł wraz z wypuszczeniem na rynek specjalistycznych oprogramowań, jakich przykładem jest elektroniczny obieg faktur.

Co to daje?

Jest to ogromna korzyść zarówno dla pojedynczego pracownika, jak także dla całej placówki. Przede wszystkim należy mieć na względzie fakt, iż faktury są sortowane a następnie skanowane, zatem nie trzeba manualnie wprowadzać zawartych na nich informacji. To natomiast przekłada się przede wszystkim na pełen profesjonalizm pracy, bowiem brak jakichkolwiek błędów czy omyłek. Po drugie to wielka oszczędność czasu i co za tym idzie większe zyski dla firmy.

Na czym to bazuje?

Elektroniczny obieg faktur działa w oparciu o specjalistyczną technologię OCR czyli Optical Character Recognition. Jest to technologia pozwalająca na optyczne rozpoznawanie znaków a także warto wspomnieć o technologii ICR czyli Intelligent Character Recognition. Jest to natomiast nic innego jak inteligentne rozpoznawanie znaków.