Żona Mitcha Emhoffa wraca z podróży do Hongkongu. Jest mocno wyczerpana, ale nie jest to zwykłe zmęczenie a po kilku dniach kobieta umiera, a lekarze oznajmiają jej zrozpaczonemu i zszokowanemu mężowi, że nie wiedzą dlaczego tak się stało. Okazało się jednak, że nie było to zwykłe zmęczenie, a Beth zaraziła się jakimś nieznanym wirusem. W niedługim czasie inni ludzie zaczynają mieć podobnie niepokojące objawy, co zmarła Beth: suchy kaszel, gorączkę i wkrótce potem wylew krwi do mózgu, co kończy się niestety śmiercią. Na tajemniczą chorobę zapada coraz więcej ludzi i to nie tylko w Ameryce, ale odnotowano zachorowania także w Azji i Europie.
Mitch po stracie żony obawia się o życie córki i postanawia sobie, że zrobi wszystko, aby ją uratować i stara się pomóc odtworzyć ostatnie dni życia żony, aby dowiedzieć się gdzie kryje się źródło pandemii.
Film został wyreżyserowany przez Steven Soderbergha (Erin Brockovich), a w obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak: Matt Damon (Infiltracja), Laurence Fishburne (Matrix), Jude Law (Utalentowany pan Ripley).