Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości (rok 2020). Charlie Kenton kończy bokserską karierę. Był jednym z największych talentów w boksie, ale żądna bardziej spektakularnych widowisk publiczność żąda mocniejszych wrażeń i destrukcji. Na ring wchodzą bokserzy nowej generacji, czyli roboty. Ginie sztuka i kunszt bokserski, ale z czegoś trzeba żyć, więc Charlie zaczyna organizować nielegalne walki i naprawia stalowych zawodników.
W życiu Charliego pojawia się jego jedenastoletni syn Max i razem z ojcem odkrywają świat boksu w wydaniu robotów. Syn namawia ojca, żeby naprawił jednego z robotów i nauczył go walczyć ? po ludzku?, bowiem robot Atom zaprogramowany jest na uczenie się ludzkich ruchów. Charlie zgadza się na prośbę syna i zaczyna treningi Atoma a następnie wystawia go do walki.
Mimo, że z opisu może to nie wynika, ale jest to film familijny a na plan pierwszy wysuwają się relacje, jakie próbują ze sobą nawiązać ojciec z synem, którego do tej pory nie wychowywał.
Film wyreżyserował Shawn Levy (Noc w muzeum), a w rolach głównych wystąpili: Hugh Jackman (Australia) i Dakota Goyo (Ultra).