Jak bawią się Polacy?

Wraz z rozwojem gospodarczym kraju nadeszła rewolucja w spędzaniu czasu po pracy. Skończyły się już czasy spotkań przy kawie i paluszkach znane z komedii polskiej. Teraz bawi się na mieście. Młodsi preferują kluby, dyskoteki i młodzieżowe puby. Trochę starsi wolą posiedzieć przy piwku i czymś dobrym do jedzenia. Popularne są winiarnie gdzie można skosztować wybornych trunków, a nawet nauczyć się je degustować. Nieśmiertelne pozostają kawiarnie jednak zdecydowanie ich liczba jest mniejsza. Dobra kawiarnia musi mieć naprawdę specyficzny klimat aby utrzymać się na rynku. Niby to samo dotyczy pubów i klubów jednak ten rodzaj lokalu opiera się napojach bezalkoholowych. Musi ten fakt zastąpić czymś innym mimo, że alkoholu w Polsce spożywamy może nie mniej jednak są to trunki nisko procentowe.
Wszystkie wymienione lokale oferują imprezy kameralne. Lokal jest zamknięty dla gości z ulicy. Czasami jest tylko wydzielona część lokalu na taką imprezę. Właściciel zarabia podwójnie gdyż ma i tak opłaconą imprezę a oprócz tego gości z zewnątrz. Zdarza się, że obie imprezy się łączą co jeszcze nakręca biznes.
Zabawy w lokalach są niezwykle popularne. Dziś już mało kto przygotowuje komunię lub chrzciny w domu. Ceny w lokalu za jedną osobę są na tyle przystępne, że niewielkie imprezy kameralne dla rodziny warto właśnie przygotować w lokalu. Odpadają godziny stania przy przygotowywaniu dań, ciast, sałatek. Do tego dochodzi stres czy wszystko zdążymy przygotować, czy wszystko się uda? A gdzie jeszcze obsługa gości? W lokalu mamy pewność, że zadbają o to fachowcy. A my będziemy mogli spędzić miło czas z najbliższymi.