Film ?John Carter? powstał na podstawie powieści Edgara Rice?a Burroughsa ? Księżniczka Marsa?. Jest to film przygodowy Sci-Fi opowiadający o weteranie wojny secesyjnej Johnie Carterze ( gra go Taylor Kitsch, który wystąpił między innymi w ?X-Men Geneza?). Jego były zwierzchnik chce go namówić, aby wziął udział w walce z Apaczami, ale John ma dosyć okrucieństw wojny i nie chce brać w tym udziału.
Nagle John zostaje przeniesiony na obcą planetę Barsoom, gdzie panuje inna grawitacja, w związku z tym Carter robi się bardziej skoczny i silniejszy. Na planecie żyją różne rasy w tym także osobniki podobne do ludzi, wśród których prawdziwą ozdobą okazała się być księżniczka Dejah Thoris (Lynn Collins). Carter odkrywa, że i tutaj panują niesnaski, walka o władzę ? postanowił wziąć udział w tej walce?
Film jest pełen efektów specjalnych, ale reżyser jednak dobrze wie jak nie przesadzić z fajerwerkami, a para aktorów grająca główne role jest bardzo charyzmatyczna?całość ogląda się fajnie; zabawa jest przednia (dla tych, którzy lubią tego rodzaju kino)?