Kaloryfery dekoracyjne (10)Ostatnimi czasy coraz bardziej wzrasta nasza świadomość na temat wystroju wnętrz. Co za tym idzie, oczekujemy standardu zdecydowanie wyższego, niż miało to miejsce pięć, dziesięć czy piętnaście lat temu. Nie da się ukryć, że przeglądając stare fotografie naszych domów czy mieszkań, niejednokrotnie łapiemy się za głowę.

Podobny proces można zaobserwować w wielu dziedzinach, wystarczy przypomnieć sobie choćby kanony urody i modę z okolic roku 2000 lub obejrzeć jakikolwiek starszy program rozrywkowy. Zmieniają się technologie, które towarzyszą nam na każdym kroku, zmieniamy się my sami, nic więc dziwnego, że za tym wszystkim idzie także zmiana stylu, w jakim urządzamy wnętrza.

Dzisiejsze wnętrza nie są już tak ascetyczne (by nie powiedzieć nieco zgrzebne). Nikogo nie dziwią już ozdobne malunki i ornamentacje na ścianach czy kaloryfery dekoracyjne. Era kryształu i boazerii minęła bezpowrotnie – podobnie jak telewizory kineskopowe, telefony z klapką czy satynowe suknie. Wypada się tylko z tego cieszyć.