Jest to niemiecki film, debiut reżyserski Ziski Riemann. W rolach głównych wystąpiły: Jella Haase (Combat girls. Krew i honor) i Sarah Horvath (Pieśń miłości i nienawiści).
Jest to historia opowiadająca o przyjaźni dwóch nastolatek, które właściwie wszystko dzieli oprócz jednego wielkiego pragnienia wolności. Obie są jednak nieobliczalne, dzikie i bardzo pragną uciec od codzienności, hipokryzji panującej w ich ?popapranych? rodzinach, a ich przyjaźń zdaje się być jedyną ostoją w tym dziwnym świecie?do czasu?
Film sam w sobie jest ?dziki? jak jego bohaterki. Reżyserka bawi się trochę formą, (ale nie jest to zabawa tylko dla zabawy?ma to swoje uzasadnienie); w filmie są wstawki animowane, a dom jednej z bohaterek wygląda jakby projektował go ktoś na solidnym ?haju?. Wszystkie te zabiegi reżyserskie mają pomóc widzowi zrozumieć (może bardziej intuicyjnie niż namacalnie) młode dziewczyny, które są w okresie rozwijającej się kobiecości i seksualności, mają problemy w domu i muszą zdefiniować siebie.