To trzeba powiedzieć iż był pewien stopień pesymizmu na Emirates Stadium pod koniec ostatniego sezonu. Zostaliśmy 14 lutego pokonani 2-1 przez lidera sezonu, jakim był Leicester City.

Kanonierzy przegrali również spotkania z Manchesterem United i Swansea City, a trzy dni przed wyruszeniem do Europy przegraliśmy u siebie w FA Cup 2-1 z Watford. Po wygranym spotkaniu z Evertonem 0-2 na Goodison Park, Arsenal otrzymał 2 kwietnia możliwość zemsty na Hornets grając u siebie na Emirates Stadium.

Kanonierzy powrócili do swojego rytmu z bramkami od Alexisa, Alexa Iwobiego, Hectora bellerina i Theo Walcotta, które rozłożyły przeciwnika na łopatki. Był tam również Eleny, który niedawno odebrał nagrodę za Zawodnika Miesiąca za miesiąc marzec. W rzeczywistości pobił rekord w ilości udanych podań w meczu w rozgrywkach Premier League w sezonie 2015/16 z wynikiem 122 podań. To o dwa podania więcej niż miał Santi Cazorla w meczu przeciwko Newcastle United.

Statystyki podsumowały jego perfekcyjną grę – wyróżniał się, nie czując potrzeby wyróżnienia. Był również na dobrej drodze, aby otrzymać drugą nagrodę Player of the Month.

Wniósł coś do drużyny powiedział później Arsene Wenger.

Jest bardzo inteligentnym zawodnikiem, który jest również bardzo mobilny i bardzo ciężko pracuje dla drużyny. Daje nam stabilność taktyczną. Tworzy bardzo dobrą parę z Coquelinem pod względem odzyskiwania piłki, jak również w dalszej jej dystrybucji.

Kanonierzy stworzyli dobre samopoczucie wokół drużyny, po paru tygodniach po tym, jak przegrali z otwierającym spotkaniu z Liverpoolem, jednak po drodze pojawiły się problemy po tym jak 22 paźdzernika, nie udało się pokonać Middlesbrough na Emirates Stadium. Nagle pojawił się problem w środku pola, po tym, jak Granit Xhaka, został zawieszony, Santi Cazorla został kontuzjowany, a Aaron Ramsey nie powrócił do pewnej sprawności. Podróż do klubu, który znajdował się na dole tabeli Premier League, mógł się zakończyć poślizgnięciem na skórce od banana – w szczególności po tym, jak Jermain Defoe uznał rzut karny – jednak atak wykonał swoje zadanie i mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Podobnie było z partnerstwem Coquelina i Mohameda Elneny, którzy ponownie stali się niedocenionymi bohaterami w centrum boiska i poza nim. Mohamed rozegrał 97 podań – 40 z nich było do swojego partnera w pomocy, który był następny na liście. Elneny znowu mógł się pochwalić dokładnością na poziomie 93,8 procent (był jeszcze Aaron Ramsey, który wszedł na boisko w 77 minucie i mógł się pochwalić wszystkimi 20 dokładnymi podaniami). To jest naprawdę coś wyjątkowego. Kiedy gra Elneny piłka wydaje się sama przychodzić do niego i ma tendencje do znajdywania jego kolegów z zespołu.

Pokazał również co potrafi osiągnąć, w meczu na Stadium of Light gdzie zdobył asystę w wygranym z 3-2 spotkaniu z Ludogorets w szczegóności, iż grał tylko 13 minut. W rzeczywistości to był to pierwszy jego kontakt z piłką, który pozwolił strzelić Mesutowi sensacyjną zwycięską bramkę. Czy występuje od samego początku, czy też wychodzi z ławki rezerowych dla Mo sezon jest otwary.