Gry wideo są jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. W współczesnych nam czasach praktycznie każdy codziennie grom wideo poświeca chwilę swojego wolnego czasu. Jednak czy ten dość młody sektor rynku powinien już posiadać specjalnie utworzone dla nich muzea?
Gry komputerowe przebiły się do masowej kultury dopiero pod konie dwudziestego wieku, jednak ich historia jest znacznie dłuższa. Za początek gier wideo uznaje się wynalezienie pierwszego prototypu gry komputerowej w 1947 roku. Wówczas nikt nie zdawał sobie sprawy, że ten typ rozrywki stanie się główną formą spędzania wolnego czasu.
W Muzeum Gier Wideo zapoznamy się z kolejnymi zmianami w grach. Możemy nie tylko zaznajomić się z kolejnymi ulepszeniami graficznymi, a także zapoznać się z historią poszczególnych gier. Na przestrzeni lat gry komputerowe dynamiczne się zmieniały, część produkcji, gatunków uległo zapomnieniu. W Muzeach Gier Wideo starsi gracze mogą odbyć sentymentalną podróż po grach swojej młodości. Młodzież zaś otrzyma możliwość poznania historii gier, w których obecnie spędzają większość swojego wolnego czasu.