Z kim się udać do escape roomu?

Czysto teoretycznie – skoro mystery room Warszawa jest miejscem otwartym dla wszystkich, możesz udać się do niego dosłownie z każdym. Rozrywka stanie się jednak prostsza i pozwoli ci na wydostawanie się z najtrudniejszych pokojów w całej Polsce, jeżeli w twojej ekipie znajdą się osoby uzupełniające się umiejętnościami czy nawet charakterem.

W większości przypadków do mystery roomów wchodzi się w grupach kilkuosobowych – od dwuosobowych do czteroosobowych. Dobrym pomysłem będzie zatem stworzenie ekipy składającej się z czterech osób, ponieważ w takim gronie zdołacie wejść do większości tajemniczych pomieszczeń. Teraz czas na skompletowanie zespołu idealnego. Jednym z jego członków na pewno powinien być ktoś, kto słynie z mocno rozwiniętej spostrzegawczości i zawsze zwraca uwagę na wszystko, dzięki czemu nic nigdy nie umknie jego uwadze. W pokojach zagadek bezcenne są również umiejętności analitycznego myślenia, gdyż zazwyczaj nie brakuje w nich zadań logicznych, które wymagają zdolności do szybkiego łączenia różnych faktów. A by zespół niepotrzebnie się nie rozpraszał i po kolei realizował kolejne etapy gry, potrzebujesz również dobrego przywódcy. Sam możesz nim zostać, jeżeli tylko masz doświadczenie w kierowaniu większą grupą osób i zawsze potrafisz dojść do głosu.

Oczywiście są to wyłącznie wskazówki, które mogą ci pomóc w stworzeniu idealnego zespołu do zabawy w mystery room Warszawa, ale tak naprawdę możesz też zupełnie o nich zapomnieć i udać się do pokoju z tymi ludźmi, z którymi po prostu się lubisz.