Jak wybrać escape room?

Mystery rooms Warszawa, czyli po polsku pokoje zagadek, stworzyły już zupełnie nową formę rozrywki, dzięki czemu teraz jest ich do wyboru całe mnóstwo. Wszędzie można się na nie natknąć. Przechadzając się uliczkami większych miast, każdy dotrze przynajmniej do jednego escape roomu, a może nawet i kilku. Zamiast jednak trafiać do nich z ulicy, lepiej poszukać ich wcześniej przez Internet. Wtedy otrzymuje się największą ilość opcji do wyboru, dzięki czemu wzrasta prawdopodobieństwo zarezerwowania tego idealnego escape roomu.

A jak go znaleźć? Pokojów zagadek jest w tym momencie tak wiele, że każda ekipa bez trudu znajdzie wśród nich coś dla siebie. Zanim jednak dokona się rezerwacji, warto zyskać pewność, że wszyscy członkowie zespołu są chętnie do wybrania konkretnej placówki. Największe wątpliwości będą wzbudzać pokoje utrzymane w klimacie horrorów. Mimo iż zapewniają gigantyczne emocje, to jednak warto upewnić się, czy w ekipie nie ma przypadkiem osoby, która nie przepada za strasznymi historyjkami. W escape roomie każdy powinien dobrze się bawić. W przeciwnym wypadku wypad do mystery rooms Warszawa raczej nie będzie w stu procentach udany – a przynajmniej nie dla wszystkich.

Niektóre pokoje zagadek przystosowano również do tego, by mogły z nich korzystać dzieci czy np. osoby niepełnosprawne. Jeżeli ekipa ma więc nieco większe lub bardziej nietypowe wymagania względem escape roomu, powinna wejść na stronę skupiającą wszystkie polskie pokoje zagadek i zastosować specjalny filtr, który wygeneruje dla niej odpowiednie placówki.