Połowa zimy za nami, a więc warto korzystać ze sportów, które dedykowane są tej porze roku. Bardzo chętnie wyjeżdżamy na narty, szczególnie teraz, kiedy leży naturalna pokrywa śnieżna. Młodsze dzieci zabieramy na sanki, aby mogły zaczerpnąć świeżego powietrza i miło spędzić czas.
Łyżwiarstwo to również sport uprawiany szczególnie zimną i bardzo chętnie przez wielu z nas. Nauka jazdy na łyżwach nie jest trudna, a przede wszystkim można rozpocząć ją już z trzyletnimi dziećmi. Nie możemy się obawiać, że nauka jazdy na łyżwach będzie dla dziecka zbyt trudna czy skomplikowana. Z takim podejściem dziecko również przyjdzie zniechęcone już na pierwsze zajęcia i na pewno nie odniesie spektakularnego efektu.
Nauka jazdy na łyżwach nie jest również droga. Najczęściej koszt godzinnej jazdy razem z wypożyczonym sprzętem wynosi kilkanaście złotych. W porównaniu do wyjazdu na narty są to bardzo niskie koszta, na które stać większą część społeczeństwa.
Nauka jazdy na łyżwach to także doskonała forma spędzenia wolnego czasu podczas ferii. Dziecku się nie nudzi, a być może nudzi się w nim pasja do tego zimowego sportu.