Jeśli uważasz, że noclegi w górach muszą być drogie, to jesteś w ogromnym błędzie. W praktyce bowiem oferta bazy noclegowej jest niezwykle rozbudowana. Można znaleźć nocleg bardzo drogi, ale też i bardzo tani, szczególnie poza sezonem zimowym i letnim.
Gdzie szukać noclegu? Przede wszystkim w Internecie. Tutaj znaleźć możemy wiele stron internetowych, na których właściciele różnych kwarter oferują swoje usługi. Takie strony posiadają bardzo często wewnętrzne wyszukiwarki, które umożliwiają szybkie i precyzyjne znalezienie noclegu idealnego dla siebie. Wystarczy wpisać w kryteriach miejscowość, która nas interesuje, a także ustawić sobie na przykład ceny malejąco lub rosnąco, a szybko wyświetli nam się lista propozycji odpowiadających naszym oczekiwaniom.
Czy tani nocleg musi oznaczać kiepskie warunki? Absolutnie, nie. Właściciele lokali wiedzą, że z kiepskimi warunkami nie utrzymają się na rynku. Kiedy więc widzimy tani nocleg, możemy mieć niemal pewność, że jest to okazja, której nie można odrzucić.