Sposób na masę

Wiele osób zaczyna swoją przygodę z trenowaniem bo zależy im na wyrzeźbieniu mięśni. Spędzają godziny na siłowni, przerzucając tony żelastwa, a mimo to efektów nie widać. W czym tkwi problem? W większości przypadków głównym winowajcą jest białko. A raczej, jego braki.
O niedobór białka bardzo łatwo kiedy się dużo ćwiczy i przez to też spala się dużo energii. Organizm co prawda preferuje spalać cukry i tłuszcze, ale białko również się przyda, gdy wymagana jest dawka energii.
Rozwiązaniem problemów z niedoborami białka, poza dietą bogatą w ten składnik, są różnego rodzaju odżywki na masę. Jak ich nazwa wskazuje, jest to grupa odżywek, zazwyczaj białkowych, oferujących duże dawki czystego białka, pozwalającego uzupełnić wszelkie niedobory i pomagających w budowaniu masy. Inną opcją są odżywki, w których skład wchodzi zarówno białko jak i pewna ilość węglowodanów, czyli odżywki Gainer. Są one dobrym wyborem dla osób szczupłych, ale mających szczególne trudności z budowaniem masy. Ostatnim suplementem o którym warto wspomnieć jest kreatyna. Także i ona jest często stosowana przy próbach nabrania masy i zapewnia wytrzymałość oraz siłę dla mięśni w organizmie.
Odżywki na masę należy dobrać starannie i według naszych potrzeb. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady specjalisty, albo kogoś bardziej doświadczonego w tej dziedzinie, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty. Ważne jest też stosowanie odżywek o wysokiej jakości. Cena jest zazwyczaj dobrym wyznacznikiem tego, z jakim standardem produktu mamy do czynienia w danym przypadku. Jednakże rynek jest tak bogaty w oferty, że każdy powinien znaleźć coś o przystępnej cenie i solidnej jakości.