Ślub jest wydarzeniem wyjątkowym w życiu dwojga młodych ludzi. Z tego względu powinno być ono dopracowane w każdym, najmniejszym nawet szczególe, by cała ceremonia zawarcia związku małżeńskiego przebiegła zgodnie z planem.

Bez wątpienia ważnym elementem, który stanowi oprawę wydarzenia jest organista na ślub. Decydując się na wybór artysty, koniecznie należy zwrócić uwagę na jego wykształcenie (powinien mieć ukończoną szkołę muzyczną) oraz doświadczenie w zakresie gry na organach w trakcie zaślubin. Warto także wybrać organistę, który posiada dodatkowo umiejętności wokalne, które będę współgrały z brzmieniem instrumentu. W innym wypadku istotne by wybrana śpiewacza przeprowadziła z organistą kilka prób, w celu wyeliminowania ewentualnych niespójności w wykonaniu utworów.
Artysta, który posiada bogate doświadczenie, także we współpracy z muzykami, grającymi na innych instrumentach (takich, jak, skrzypce czy trąbka) jest gwarancją, że oprawa muzyczna uroczystości będzie wyjątkowa i zostanie w pamięci pary młodej i gości na długie lata.