PC Gry z firmy eGames

Firma eGames specjalizuje się w produkowaniu gier przeznaczonych dla odbiorców w wieku szkolnym i małych dzieci. Jej produkty nie zawierają przemocy, są łatwo zrozumiałe nieskomplikowane, nie wymagają super-mocnych komputerów. Ich głównym przesłaniem jest wyrabianie u dzieci refleksu, zapoznawanie ich z obsługa komputera, pomoc w zrelaksowaniu się i zapewnienie bezpiecznej, wolnej od przemocy i wulgarnego języka rozrywki. Przetestowałem dema 7-miu tytułów, które firma ma zamiar wypuścić na rynek (dostępne będą na razie tylko w 30 państwach na całym świecie). Oto, z czym będziemy mieli do czynienia w każdym z nich:

3D Frog Man – to przyjemna gierka, która jest próbą przeniesienia starego hitu – Pacmana – w pseudo 3-ci wymiar. Tym razem głównym bohaterem gry jest żaba, która zjada robaki, ważki itp. A polują na nią duchy. Zabawa z FrogManem potrafi wciągnąć, choć grafika gry nie zachwyca.
Bingo – Symulacja popularnej za oceanem gry Bingo. Razem z nami grać będzie trzech komputerowych graczy o różnym refleksie i inteligencji. Do rozegrania będziemy mieli serię czterech turniejów, po kilka partii każdy. Grafika prezentowana przez grę jest na średnim poziomie, mało urozmaicona, ale do gry w Bingo wystarczy.
Blast Thru – Kolejna próba wskrzeszenia prawie wymarłego typu gier. Tym razem mamy do czynienia z urozmaiconym Arkanoidem. Mnóstwo leveli, całą masa spadających po rozbiciu klocków powerup’ów, oraz edytor poziomów sprawiają, że gra jest naprawdę grywalnym tytułem i wciąga niczym niezgorszy odkurzacz. Naprawdę bardzo fajny tytuł zarówno dla dzieci jak i starszych graczy.
MahJongg Master 2 – Któż z nas nie zna MahJongga. Stara azjatycka gra, polegająca na zdejmowaniu z planszy par klocków z identycznymi obrazkami. Fenomen MahJongga będzie trwał nadal, dzięki właśnie MahJongg Master 2. Gra oferuje nam nie jeden, ale 4 zróżnicowane tryby gry. Dwa poziomy trudności pomogą sprawdzić się nawet największym weteranom tej gry. Moim zdaniem jest to najlepsza propozycja z eGames.
Nebulae Fighter – Arcade’owe strzelanki wciąż żyją. Tym razem lecimy stateczkiem z lewa na prawą i strzelamy do wszystkiego, co się przed nami pojawi. Zbieramy nowe bronie, energię i inne tego typu „dopałki”. Mocną stroną gry jest dynamiczna muzyka (całkiem przyjemny gitarowy riff). Wadą – grafika w niskiej rozdzielczości.
Speedy Eggbert – Klasyczna w sposobie przedstawienia platformówka. Speedy Eggbert to żółte jajo, które przemierzać będzie siedem światów (w sumie 40 poziomów) w poszukiwaniu skarbów. Przeszkadzajek jest całą masa: miny, ptaki, rekiny – nad wszystkimi trzeba skakać, przemykać się pod sufitem, lub schylać, by w nas nie uderzyli. Rozczarowują grafika (mało wyrazista i muzyka (format MIDI). Poza tym, grywalność jest w porządku.
Mini Golf – jak sama nazwa wskazuje – mini golf. Ponad 30 zakręconych plansz, przyzwoita grafika i muzyka też na poziomie. W Mini Golf gra się bardzo miło, choć parę jej elementów może zdenerwować (np. powolny scrolling ekranu).