Jednym z najpopularniejszych sportów na całym świecie jest piłka nożna. Jej największe gwiazdy znane są niemal na całym świecie. mecze co tydzień oglądają na stadionach setki tysięcy o ile nie miliony widzów. Najważniejsze ligi i mecze transmitowane na żywo za pomocą telewizji i internetu cieszą się ogromną popularnością. Piłka nożna właśnie z tego powodu to także ogromne pieniądze i wielkie marzenia i wymagania dotyczące nie tylko samego zwycięstwa w najbliższym meczu ale i stylu gry, który porwie publiczność.
Piłka nożna to gra zespołowa. Nawet najlepsi z najlepszych, jeśli nie będą potrafili stworzyć kolektywu, nie będą w stanie zwyciężać w najważniejszych meczach chyba, że uśmiechnie się do nich szczęście.
Dzisiaj jednak ogromne znaczenie w piłce ma zaplecze. Fizjoterapeuci, lekarze, masażyści i trenerzy zajmujący się szkoleniem zawodników, taktyką oraz utrzymaniem dobrych relacji w drużynie to często gwóźdź do trumny dla drużyny przeciwnej.
Piłka nożna to sport w którym każdy element musi działać prawidłowo by można było myśleć o najwyższych celach. Bez odpowiedniej współpracy na boisku i w szatni sukces nie jest tak prosty do osiągnięcia.