Piwa rzemieślnicze są coraz bardziej popularne i doceniane przez piwoszy. Jeszcze do niedawna piwa które znaliśmy były to piwa, które można było kupić w każdym sklepie przynajmniej na terenie kraju. Piwa te to piwa produkowane na masową skalę.

Piwa rzemieślnicze w pubie są coraz bardziej poszukiwane z powodu wzrostu ich popularności który jest spowodowany tym że ludzie zaczynają doceniać unikalny i niepowtarzalny smak piw rzemieślniczych.
Piwo rzemieślnicze pod względem ceny niestety nie jest najlepszą i najbardziej ekonomiczną pozycją jaką możemy spotkać w sklepie czy też spotkać w pubie. Jednak porównując jego niepowtarzalny smak mamy pewność że będzie to coś nowego, niepowtarzalnego zwłaszcza w porównaniu z piwem które możemy kupić w każdym sklepie i jest produkowane na skale masową.
Kultura picia piwa rzemieślniczego dopiero raczkuje w naszym kraju, nie jesteśmy w czołówce krajów w których takie rzeczy spożywa się na co dzień. Fakt ten jest po części spowodowany na pewno też naszymi zarobkami i cenami piw.