Czynnikiem korzystnie wpływającym na nasze zdrowie jest regularna aktywność fizyczna. Nie musi to być wcale uprawianie sportów wyczynowych.

Już intensywny spacer czy jazda na rowerze sprawiają, że nasze tętno się podnosi i układ krążenia podlega delikatnemu treningowi. Stwierdzono, że nawet wypady na dłuższe, piesze zakupy wpływają korzystnie na zdrowie w grupie seniorów.

Oczywiście znacznie lepsze efekty można uzyskać, regularnie uprawiając sport. Wybór dyscypliny jest zależny od naszych predyspozycji i chęci. Możemy biegać, pływać, uprawiać sporty i sztuki walki. Dużą radość daje uprawianie spor?ów drużynowych, takich jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka.

Należy też przygotować się na to, że niektóre obszary aktywności sportowej, mogą okazać się dość kontuzjogenne. Praktycznie zawsze, jeśli wysiłek fizyczny będzie więcej niż umiarkowany, dobrym pomysłem jest gruntowna rozgrzewka. Przygotowuje ona mięśnie, ścięgna i stawy na wystąpienie dużych obciążeń, a także poprawia dotlenienie ogranizmu.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.