W ostatnim czasie powstało wiele mitów i niezbyt prawdziwych stwierdzeń na temat relacji damsko-męskich. Wypada je sprostować, aby nikt już nie popełniał szkolnych błędów, gdy na przykład nastąpi potrzeba zaproszenia kobiety na randkę. To ważny moment i warto zrobić wszystko, by przebiegł właściwie.
Po pierwsze panuje pogląd, że kobiety uwielbiają bogatych mężczyzn i tak naprawdę liczy się dla nich jedynie grubość ich portfela. To oczywista nieprawda i ten punkt widzenia należy jak najszybciej skorygować. Nie wiadomo, dlaczego utarło się takie przekonanie, być może dzieje się tak w marginalnych przypadkach, w każdym bądź razie nie wypada uznawać tego za obowiązującą regułę.

Sztuka uwodzenia ma w sobie wiele tajemnic i na pewno nie polega na pokazywaniu swojego bogactwa, byłoby to zbyt proste i banalne. Kobiety oczekują czegoś znacznie głębszego i poważniejszego. Mężczyźni mają za zadanie pokazać, że są wartościowymi ludźmi i zasługują na to, aby dać im szansę na stworzenie stałego związku. Liczy się szczerość i mówienie prawdy, jakakolwiek by ona nie była.

Kobiety bardzo sobie to cenią i w ten sposób zyskuje się u nich duży plus. Ewentualne wykrycie choćby najmniejszego kłamstwa lub niedomówienia, na pewno nie będzie sprzyjać dalszemu uwodzeniu kobiety. Należy wiedzieć, że osoby zarabiające spore sumy pieniędzy myślą, iż wszystko im wolno. Wyobrażają sobie, że wystarczy jeden gest i wybrana kobieta natychmiast da się na to nabrać.

Jest to dość ryzykowna teza, która nie ma większego zastosowania w realnym życiu. Podane przykłady dobitnie o tym świadczą. Jak rozkochać w sobie kobietę – sposobów jest przynajmniej kilka, zależy to od okoliczności. Jedna zasada jest jednak wspólna; wypada okazywać wysoką kulturę i szacunek względem kobiet.
Wydaje się, że mężczyźni chcący poderwać kobietę dzięki zasobności swojego portfela, automatycznie ponoszą zasadniczą porażkę. Trzeba wysilić się znacznie bardziej, żeby zainteresować sobą kobiety. To stwierdzenie oparte jest na niezbitych dowodach oraz faktach, które są wzięte wprost z życia.