Szturm na siłownię – moda na fitness

Zwykle wraz z początkiem nowego roku każdy tworzy długą listę postanowień – wakacje na Bali, kurs językowy czy… dieta i aktywność fizyczna. Szczególnie to ostatnie bije rekordy popularności, a wszystkie siłownie przeżywają oblężenie. Na jak długo? Zapraszamy do lektury!

Trudno przewidzieć, jak bardzo silną wolę ma potencjalny pretendent do atletycznej budowy ciała. J Mając karnet w kieszeni i świadomość wydanych pieniędzy motywacja jest z pewnością na odpowiednim poziomie, ale z czasem słabnie.

Zmiana roku w kalendarzu nie powinna być przełomem w kwestii zmiany trybu życia. Każdy dzień determinuje nas do zmian. Najistotniejsze to uwolnić się od wszelkich wymówek, które czają się za rogiem – za zimno, pada, jest ślisko, za ciemno, praca. Prawdą jest, iż nawet najbardziej zajęty człowiek na świecie jest w stanie wygenerować choć pół godziny na marszobieg, sprint czy trucht. Na ćwiczenia, cardio, tabatę lub hantle. Wymówki są zdecydowanie przereklamowane, a wysiłek fizyczny spotęguje naszą wydolność i doda jeszcze więcej energii!

Moda na fitness, spinning, zumbę czy boks nie powinna przemijać i być tylko jednorazowym wybrykiem. To świadomy wybór, zdrowy tryb życia, dzięki któremu możemy świetnie funkcjonować na co dzień. W domu też można zaaranżować przestrzeń przeznaczoną wyłącznie do treningów, więc kolejna finansowa wymówka ląduje w koszu. J

Jeśli wciąż nie ruszyłeś się z kanapy i włączasz kolejny odcinek serialu, natychmiast wyłącz odbiornik. Załóż dres, adidasy i biegnij po zdrowie, bo forma sama się nie zrobi!

Wciąż mało przekonany? Skoro już tak bardzo nie chcesz odchodzić od ekranu komputera i wirtualna rzeczywistość pochłonęła Cię bez reszty, włącz krótkie filmy motywacyjne najlepszych trenerów fitness z kraju i z zagranicy. Zawsze możesz ćwiczyć z nimi online!