Taśmy

Taśmy samoprzylepne, taśmy antypoślizgowe, taśmy przeznaczone do znakowania, taśmy klejące montażowe….Rodzajów taśm jest mnóstwo. Ale tak naprawdę, skąd się ona wzięła i do czego ona nam ma służyć służy?
Ten mały wynalazek, bez którego chyba nikt nie wyobraża sobie już w tym momencie życia, zaczął być stosowany na większą skalę dopiero na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to pewien pan postanowił, że dwustronne taśmy kleju wykorzystywane przy produkcji samochodów, mogłyby świetnie posłużyć w sklepach spożywczych czy piekarniach.
Tak właśnie powstał prototyp taśmy, którą znamy do dziś – warstwa kleju z jednej strony oraz warstwa cienkiej folii z drugiej. Jednak klej nie znajdował się na całej warstwie, a jedynie na jej brzegach, dopiero później zaczęło się to zmieniać.
W kolejnych latach powstawały coraz to różniejsze rodzaje taśm – przezroczysta, dwustronna, taśma izolacyjna… W tym momencie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie napraw w domu bez choć najmniejszego kawałka taśmy klejącej.

tagi: taśmy CuZu39Pb, taśmy transportowe Primacon, taśmy transportujące Primacon, Primacon taśmy transportujące, Primacon taśmy transportowe