Dziś obok telewizji kablowej czy satelitarnej całkiem dobrze rozwija się telewizja online. Być może nie jest jeszcze tak bardzo rozpowszechniona, ale widać, że telewizja online szybko zdobywa rynki.

Szczególnie popularna jest wśród młodych ludzi, którzy zwykle posiadają komputery i internet, a na starcie w dorosłe życie nie mają środków finansowych na dodatkowe abonamenty i zakup telewizora. Korzystają więc z opcji telewizji online.
Rozmawiając ze znajomymi odnoszę wrażenie, że telewizja online to całkiem niegłupie rozwiązanie. Takie dwa w jednym. Przecież i tak prawie każdy z nas ma komputer, więc może lepiej pieniądze, które wydałoby się na telewizor zainwestować po prostu w lepszy komputer? Z organizacyjnego punktu widzenia, nawet łatwiej go ze sobą przenieść podczas przeprowadzki.
Telewizja online ma jeszcze jedne niezaprzeczalny plus. Możesz ją zabrać wszędzie tam, gdzie jest internet, a dla producentów telewizja online pozwala na obcięcie kosztów i publikację programów „bez cenzury”.