Turfy – idealne buty na orlika

Turfy, śniegówki, szutrówki, żwirówki… Wiele jest nazw tego typu obuwia, ale jeden mianownik jest wspólny. Dobra zabawa! To ona jest najważniejsza, a jeśli na stopach macie buty skrojone na miarę, to komfort grania będzie jeszcze większy. Nie dajcie sobie wmówić, że zimą nie można kopać piłki ze znajomymi na świeżym powietrzu. Orliki to miejsca, gdzie jesteście zawsze mile widziani. Potrzeba jednak odpowiedniego obuwia, żeby utrzymać równowagę na wymagającej powierzchni. Tutaj nie obowiązuje zasada „jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz”.

Dopasowane buty piłkarskie to podstawa, żeby granie w piłkę nie skończyło się kontuzją. Nie mamy co liczyć na znalezienie uniwersalnego obuwia na każdą okazję. Na sztucznej nawierzchni raczej nie pogramy w halówkach, a poza tym nie warto tak eksploatować jednej pary butów, bo będziemy zmuszeni wymieniać je co dwa miesiące.

Zimą boiska mają twardą nawierzchnię, więc najlepiej sprawdzą się turfy, oznaczone zazwyczaj TF. Dają gwarancję, że zmrożona trawa pokryta śniegiem nie sprawi nam psikusa, a to dzięki licznym korkom, rozsianym po całej podeszwie. Zapewniają stabilność, przyczepność, a także nie ma ryzyka, że zniszczymy murawę, jak w przypadku wkrętów czy twardych lanek.

Wiele osób korzysta z turfów również na hali, ze względu na podeszwę wykonaną z gumopodobnego materiału, ale niestety niektóre modele mogą zostawiać ślady na parkiecie. Podeszwa jest również o wiele grubsza niż halówkach, więc zdarzają się problemy z koordynacją, poruszaniem się, błyskawicznymi zmianami kierunku na idealnie płaskim podłożu. Oczywiście jest to możliwe, ale o idealnym komforcie możemy zapomnieć.

Producenci butów wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom stawianym przez zawodników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Dlatego na rynku pojawiają się modele, których zadaniem jest zapewnienie idealnego komfortu w trakcie gry, w połączeniu z bardzo ciekawym designem. Takie są buty Nike Mercurial Victory V CR7. Sami wiecie, jak bardzo wymagający wobec siebie i innych jest Cristiano Ronaldo, więc buty noszące jego inicjały musza ocierać się o ideał.

Przede wszystkim idealnie dopasowują się do stopy, wykonane są z wytrzymałego materiału, a wygląd sprawia, że wyróżnisz się na boisku nie tylko umiejętnościami piłkarskimi. Gra będzie jeszcze przyjemniejsza. Takie buty sprawiają, że zima wcale nie jest taka straszna, jak ją malują.

To nasz ostatni wpis w tym roku, więc życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku. Oby wszystkie wasze popisy na orlikach były tak efektowne, jak te na poniższym filmiku.