Cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Coraz częściej można zauważyć charakterystyczne sylwetki nad zbiornikami. W kwietniu wędkarze mogą pokusić się o połów karasi. Gdzie najczęściej można spotkać tę rybę?
Glinianki i żwirowiska są idealnym miejscem na połów karasi. Szczególnie w kwietniu. Warto pamiętać, że jest to bardzo specyficzna ryba, która swoim sprytem potrafi przechytrzyć niejednego doświadczonego wędkarza. Doskonałym sposobem na udany połów jest więc znajomość jej ulubionych miejsc. Należy również dobrze znać zbiornik, w którym chce się złowić karasia. Przykładowo ? idealnym schronieniem dla tej ryby są moczary. To właśnie tam czuje się najbezpieczniej.

Do połowu należy stosować typowe ?karasiowe? zanęty, do których warto dodać kilka białych robaków. Dodatkiem do zanęty może być aromat waniliowy, który karasie wręcz uwielbiają. Podobna zasada obowiązuje w przypadku połowu lina, na którego sezon również można rozpocząć w kwietniu. Na przełomie kwietnia i maja wędkarze mogą go spotkać w starorzeczach. Aby złowić lina również należy doskonale orientować się w jego typowym ?zachowaniu? i preferencjach. W przypadku tej ryby gwarancją udanego połowu jest znajomość jego ulubionych miejsc w łowisku. Wszelkie zarośnięte miejsca są idealnym schronieniem. Na koniec warto dodać, że wyjątkowo płochliwego lina należy łowić wczesnym porankiem, gdyż w późniejszych porach nie żeruje i nie jest zbyt aktywny.