Mieszkańcy dużych miast mają do wyboru masę rozrywek, niedostępnych dla tych, którzy osiedlili się w mniejszych miejscowościach. Stoją przed nimi otworem sale kinowe, kluby, puby, restauracje. Sam rynek starego miasta, obecny w każdym większym mieście, znany deptak czy nadmorski bulwar bywają wystarczające dla tych z nas, którzy lubią przebywać wśród innych ludzi. W czasie złej pogody można natomiast wybrać się do galerii handlowych i to nie tylko na zakupy! Rozrywki dostarczą nam w tym miejscu kawiarnie lub sale zabaw dla dzieci i dorosłych.
Dla tych, którzy szukają bardziej wysublimowanych form rozrywki, dobrym pomysłem będą popularne w ostatnim czasie pokoje zabaw dla dorosłych. Są to odpowiednio urządzone pomieszczenia, do których wchodzimy z grupą znajomych. Najczęściej chodzi w nich o to, żeby w jak najkrótszym czasie wydostać się z pokoju, pokonując po drodze własne ograniczenia, strach, rozwiązując zagadki i… dobrze się bawiąc! Ciekawym pomysłem są pokoje, w których scenariusz napisano w obcym języku – ma to dodatkową wartość edukacyjną.
Ci, którzy szukają tego typu rozrywek, powinni zdecydowanie wybrać się do większego miasta! Nigdzie nie znajdziemy tylu rozrywek, ile w dużych skupiskach (najczęściej młodych) ludzi.