Ogólna ociężałość i sztywność ruchów, a przede wszystkim szybkie męczenie się przy małym wysiłku, jest oczywistą oznaką słabej kondycji fizycznej. Nie trzeba specjalistów, żeby stwierdzić co jest główną przyczyną takiego stanu rzeczy. Z pewnością nie sport, ale na sto procent doprowadzić do tego może jego całkowity brak. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest przypomnienie sobie czym jest aktywność sportowa i wprowadzenie jej do swojego życia.
Najlepszą formą aktywność fizycznej, która może szybko poradzić sobie ze słabą kondycją, są treningi kardio. Te aerobowe ćwiczenia, nie tylko zwiększą naszą kondycję i ogólną wydolność, ale także wyszczuplą i wymodelują sylwetkę, a w przypadku pań mogą znacznie zmniejszyć cellulit. Tego rodzaju sport można uprawiać zarówno na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. Treningi kardio można przeprowadzać na bieżni, rowerku stacjonarnym czy orbitreku albo w formie jazdy na zwykłym rowerze, joggingu czy średnio intensywnego nordic walkingu. Ten rodzaj sportu jest bardzo przyjemny, a zadowalające efekty widoczne są już po krótkim czasie regularnych ćwiczeń.







Dobry artykuł.
Bardzo ciekawy artykuł! Zgadzam się, że regularny trening interwałowy może być naprawdę skutecznym sposobem na poprawę kondycji fizycznej. Sama stosuję ten sposób treningu od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że efekty są widoczne. Dzięki temu artykułowi dowiedziałam się również o korzyściach zdrowotnych tego typu aktywności. Polecam każdemu, kto chce szybko poprawić swoją formę, warto spróbować!
Tylko zalogowane konta mogą dodawać komentarze.