Zalety dachówek ceramicznych
Dachówka ceramiczna jest obecnie bardzo popularnym materiałem budowniczym, po którego sięga ogromna ilość osób, albowiem ma bardzo dużą ilość zalet. Wypalana jest ona z gliny i cechuje się bardzo długą tradycją ponieważ znana była już w czasach starożytnych. Obecnie jest często wybieranym materiałem, ponieważ jest nie tylko trwała i odporna, ale również występuje w bogatej gamie kolorystycznej.

Najważniejsze zalety ceramicznych dachówek

Bardzo ważnym faktem jest fakt, że produkowana jest ona jedynie z
naturalnych surowców dlatego też stanowi ekologiczne pokrycie dachowe. Tworzona jest z gliny, w której znajduje się domieszka tlenków metali, bądź też rozdrobnione szkliwo. Dzięki temu, że proces wypalania odbywa się w bardzo dużej temperaturze, dachówka ceramiczna jest doskonale scalona oraz twarda. Można więc powiedzieć, że dachówka jest materiałem, który gwarantuje jakość na całe lata. Jej użytkowanie sięga nawet stu lat i pomimo, że w tym czasie można zostać pokryta osadem, to jednak nie traci swoich właściwości.

Warto zaznaczyć, że dachówka tego typu zapewnia również izolacyjność akustyczność. Dzięki temu nie słychać głośnego bębnienia deszczu u dach, nawet w czasie największych opadów.

Bez wątpienia zaletą dachówki ceramicznej jest też jej mrozoodporność. Cechuje się ona gładką nawierzchnią przez co deszcz nie zalega na jej powierzchni.