Czym jest escape room?

Escape room w języku polskim nazywany jest też często pokojem zagadek. To specjalny i całkiem nowy format zabawy, dzięki któremu grupa wybrańców może odbyć niesamowitą przygodę, usiłując rozwikłać różne zagadki rozmieszczone w pomieszczeniu, by po prostu się z niego wydostać. Escape room Warszawa Stare Miasto ma za zadanie wywoływać różne emocje i stawać się świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Oczywiście escape roomów w samej Polsce jest całe mnóstwo. Wszystko wynika z rosnącej popularności rozrywki.

Już dziś w większych miastach działa przynajmniej kilka specjalizujących się w tej rozrywce firm, które posiadają minimum jeden, a najczęściej kilka własnych pokojów zagadek. Różnią się poziomem trudności, scenografią i oczywiście fabułą – niektóre zawierają elementy horroru, inne z kolei są barwne i przygodowe, dzięki czemu spokojnie mogą z nich korzystać nawet małe dzieci. Tak naprawdę więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Istnieją nawet pokoje tematyczne, inspirowane najpopularniejszymi książkami i filmami, które w szczególności upodobali sobie najmłodsi odbiorcy.

Każdy, kto tylko pragnie przełamać szarość swojego dnia i zaznać odrobiny czystej rozrywki, powinien od razu zebrać grupę znajomych lub rodziny, by odwiedzić jeden z popularnych pokojów zagadek. Escape room Warszawa Stare Miasto zapewni rozrywkę każdemu. Wiek czy doświadczenie nie mają tutaj żadnego znaczenia. Liczy się wyłącznie pozytywne nastawienie, chęć do zabawy i oczywiście jak najlepsza współpraca w grupie.