Czym są escape roomy?

W ciągu ostatnich lat w Polsce można było dostrzec nagły wzrost popularności escape roomów. W pewnym momencie uzyskały one tak wysokie zainteresowanie ze strony odbiorców, że niemalże co tydzień otwierano nowe pokoje zagadek, których dziś do wyboru jest olbrzymia ilość. Działają i w dużych, i w tym mniejszych miastach. A na czym polega ta forma zabawy, kto może z niej skorzystać i co takiego ona oferuje?

Każdy escape room warszawa Bielany wypełniony jest zróżnicowanymi zagadkami, które uczestnicy gry muszą po kolei rozwiązywać. W niektórych pokojach zagadki są liniowe – nie da się przejść do następnej bez rozwiązania wcześniejszej – w innych z kolei można rozwikływać je równocześnie, dzięki czemu każdy gracz zawsze ma coś do roboty. Najważniejsza jest tu jednak dobra współpraca. Grupa cały czas musi ze sobą jak najlepiej współpracować, gdyż niektóre zagadki wymagają podejmowania działań przez kilku uczestników w jednym czasie. Tak naprawdę im większa jest ekipa, tym większe ma szanse na wydostanie się z pokoju. Z tego względu do pokojów zagadek wchodzi się zwykle w 3-4 osoby.

Istnieje wiele różnych rodzajów escape roomów. Ich twórcy dbają o to, by za każdym razem zaskakiwać czymś uczestników gry, dlatego osadzają swoje pokoje zagadek w nietypowych miejscach i realiach – w Polsce niektóre z nich stworzone zostały w autobusach, starych samochodach czy nawet całych budynkach. Gra jest niesamowita i dostarcza gigantycznych emocji. A gdy uda się wyjść z pokoju przed czasem, do tego wszystkiego dochodzi olbrzymia satysfakcja.