Eskejp room – czy ciężko się z niego wydostać?

Twórcy escape roomów najczęściej sami dzielą pomieszczenia pod względem ich poziomu trudności, dzięki czemu w teorii początkujący gracze mogą od razu skierować się w stronę tych pokojów zagadek, które nie przytłoczą ich przesadnie wysokim stopniem skomplikowania. Ciężko jednak obiektywnie stwierdzić, który eskejp room Warszawa rzeczywiście okaże się łatwy czy ciężki. Czasami początkujące ekipy w błyskawicznym tempie radzą sobie z wydostaniem się z pokoju uznanego za najtrudniejszy, podczas gdy ten niby najprostszy przysparza wiele kłopotów zaawansowanym już ekipom.

Wystarczy spojrzeć na opinie samych graczy, aby dojść do podobnych wniosków. Gracze są przecież różni. Mają różne doświadczenia, umiejętności czy poziom wiedzy. Wiek też ma tutaj znaczenie i wbrew pozorom nie zawsze jest tak, że dorośli szybciej wydostają się z pokojów od dzieci. Maluchom nie można przecież odmówić kreatywności. Myślą w zupełnie inny sposób i przeważnie są bacznymi obserwatorami, dzięki czemu nieraz dostrzegają w pokojach więcej elementów, które mają znaczenie dla dalszych etapów gry. Połączenie różnych charakterów zwykle daje więc najlepsze rezultaty. Warto o tym pomyśleć, tworząc swój idealny zespół do gry.

Czasami jednak to eskejp room Warszawa może pokonać samych graczy i nie należy się tym przesadnie przejmować. W tej grze nie chodzi wyłącznie o zwycięstwo (czyli wyjście z pomieszczenia), a o czerpanie radości z samej rozgrywki i miłe spędzenie czasu z bliskimi ludźmi. Wygrana jest wyłącznie dodatkiem.