Pokrycie dachu
Jednym z materiałów budowlanych, jaki będziemy musieli wybrać, stając się inwestorami budynku mieszkalnego, jest niewątpliwie pokrycie dachowe.
Możemy tu wybierać z szerokiej oferty materiałów, od tych najdroższych jak dachówka ceramiczna, a kończąc na tych przyjaznych dla portfela jak, blacha trapezowa lub papa.
Jeśli zdecydowaliśmy się nie oszczędzać na tym elemencie domu, wybór dachówki ceramicznej będzie najlepszym rozwiązaniem. Materiał ten, ze względu na swój skład i sposób produkcji sprawi, iż nasz dach będzie świetnie wyglądał przez długie lata.
Dachówka jest materiałem, który nie wymaga częstej konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku blachy. Idealnie sprawdzi się w budynkach posiadających użytkowe poddasze, Bez większego problemu może również zostać ułożona na dachach o nietypowych kształtach, jak również tych posiadających lukarny czy „bawole oczka”.
Nie wymaga wykonania pełnego deskowania, jak to ma miejsce w przypadku wyboru popularnej ostatnio blachy płaskiej, montowanej „na rąbek”.