Escape room – co to jest?

Pokoje zagadek cieszą się już całkiem sporą popularnością w Polsce, ale mogło zdarzyć się tak, że jakoś przeoczyłeś ich rozkwit w naszym kraju i wciąż nie wiesz, na czym one właściwie polegają i czym są. To oczywiście jeden z rodzajów zabawy, w której sam możesz wziąć udział. A nie jest to trudne, skoro dziś escape roomy działają w każdym dużym mieście w Polsce.

Escape roomy są o tyle uniwersalną formą rozrywki, że kierowane są do wszystkich – zarówno do dorosłych, jak i nastolatków i dzieci. Ich rodzaj możesz dostosować do wieku odbiorców. Jeżeli chcesz bawić się razem ze swoimi pociechami, poszukaj pokojów dedykowanych najmłodszym, ale wcześniej sprawdź jeszcze escape room dla dzieci Warszawa opinie, by upewnić się, że maluchy rzeczywiście mogą z niego skorzystać. Szukasz większych emocji? Skieruj swoją uwagę na pokoje utrzymane w klimacie horrorów bądź thrillerów. Pamiętaj tylko, że niektóre z nich potrafią być naprawdę przerażające. Jeżeli więc potrafisz mocno się przerazić nawet podczas oglądania kryminalnego filmu, powinieneś udać się do takiego miejsca z grupą przyjaciół, którzy zminimalizują twoje lęki i pozwolą ci… przetrwać!

W escape roomach chodzi głównie o to, by wydostać się z pokoju. Zostajesz w nim zamknięty i masz określoną ilość czasu na to, by odnaleźć klucz bądź szyfr pozwalający na otwarcie drzwi. Oczywiście nie jest to trudne, choć escape roomy mają różne stopnie skomplikowania. Na początek wybierz te przeznaczone dla grup początkujących, by oswoić się z nowym typem zabawy.