Escape room – co to takiego jest?

Wszyscy lubimy się bawić. Wszyscy od czasu do czasu wręcz potrzebujemy zaznać jakiejś rozrywki. We współczesnym świecie na co dzień koncentrujemy się na pogoni za pieniędzmi bądź wielką karierą, przez co bezustannie pracujemy ponad swoje siły i w ten sposób pozbywamy się wszystkich zapasów energii. Aby na nowo je zebrać, powinniśmy przynajmniej raz w tygodniu naprawdę się rozluźnić. A odpoczynek połączony z emocjonującą rozrywką jest właśnie tym, co oferują nam polskie pokoje zagadek.

Escape room Warszawa co to jest? Po polsku to po prostu pokój zagadek, który wprowadza nas do zupełnie innego świata i pozwala poczuć się jak bohaterowie filmu. Jeszcze zanim zabawa się rozpocznie i zanim przekroczymy próg drzwi, jeden z pracowników (tzw. „mistrz gry”) wyjaśnia nam zasady rozgrywki i delikatnie szkicuje nam zarys fabuły, a następnie wprowadza nas do pomieszczenia i zamyka ze sobą drzwi. Oczywiście nie jesteśmy w tym sami. Escape roomy najczęściej dedykowane są małym grupom, choć w Polsce występują i takie, z których wolno korzystać naraz wyłącznie dwóm osobom. A gdzie możemy z nich skorzystać? W tym momencie – niemalże wszędzie. Na ten moment w Polsce występuje kilkaset różnych escape roomów. Najlepsze z nich mieszczą się w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Skoro już teraz wiemy, escape room Warszawa co to jest, nic nie stoi na przeszkodzie, by w wolnym czasie skorzystać ze znajomymi z tej nietypowej rozrywki i przekonać się na własnej skórze, czy będzie nam ona w ogóle odpowiadać.