nieruchomosci (17)Kupiłeś właśnie działkę budowlaną i zastanawiasz się od czego zacząć uzyskanie pozwolenia na budowę domu. Zastanawiasz się czy dużo dokumentów trzeba będzie zgromadzić i jak długo potrwają formalności, gdyż chciałbyś już rozpocząć budowę.

Otóż cała procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę może potrwać nawet kilkanaście miesięcy – wliczając w to czas oczekiwania na sporządzenie projektu. Chyba że zdecydujesz się na zakup projektu typowego, który zawiera wszystko co niezbędne. Projekt taki składa się z następujących części: architektura, konstrukcja, instalacje elektryczne, sanitarne. Projekt typowy będzie musiał być tylko zaadaptowany do warunków miejscowych przez odpowiedniego projektanta z uprawnieniami, co potrwa zdecydowanie krócej niż projektowanie całego budynku tylko dla Ciebie. Opcja taka będzie też zdecydowanie tańsza.

Wybierając projekt, pamiętaj że najważniejszą jego częścią jest architektura, gdyż zawiera ona wszystkie rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe. Dlatego też – decydując się na konkretny projekt, szczególną uwagę powinieneś zwrócić na tą właśnie branżę.