Escape room – główne zasady gry

Pierwszy raz w escape roomie zawsze na długo pozostaje w pamięci graczy. Nawet zaawansowane i doświadczone już ekipy chętnie do niego wracają i go wspominają, przypominając sobie, jak to było, gdy jako totalni amatorzy niesfornie próbowali rozwiązywać banalne zagadki. Aby jednak ten pierwszy raz był rzeczywiście udany, wart trzymać się kilku podstawowych zasad gry. Każdy Warszawa escape room ma swój własny regulamin korzystania z obiektu, z którym trzeba dokładnie się zapoznać, by móc go respektować.

Pierwsza zasada, która obowiązuje we wszystkich escape roomach, mówi o tym, by się nie spóźniać. Teoretycznie nie powinno się o tym nikomu przypominać, ale jednak wciąż zdarzają się ekipy, które mimo iż zostały umówione na 15, pojawiają się w budynku dopiero kilka minut po trzeciej, podczas gdy zawsze lepiej być trochę wcześniej. Każde pomieszczenie posiada też swój własny regulamin. Można zapoznać się z nim na stronie internetowej firmy, ale zwykle jest on także omawiany przed rozpoczęciem zabawy. Kolejna zasada tyczy się podpowiedzi, z których nie trzeba, ale jednak czasem warto korzystać. Ambitne ekipy nieraz próbują unikać ich jak ognia, podczas gdy czasem taka podpowiedź może wnieść coś dodatkowego do gry i całkowicie zmienić jej przebieg.

Zasady korzystania z escape roomów są bardzo proste, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z tym, by ich po prostu przestrzegać. A należy to robić, aby gra była bezpieczna, zgodna z regulaminem i po prostu udana. Dobry Warszawa escape room zawsze odpowiednio zadba o swoich klientów.