Mars – czerwona planeta w numerologii

Mars jest planetą rządzącą ludźmi urodzonymi 9, 18 lub 27 dnia każdego miesiąca oraz tych, których liczba przeznaczenia lub imienna wynosi-po zsumowaniu 9. Opisane poniżej właściwości Marsa są najwyraźniej widoczne u ludzi, których liczba duchowa wynosi 9. Mars jest głównodowodzącym zgromadzenia bogów. Cieszy się szacunkiem dziewięciu ciał niebieskich, dziewięciu planet będących aspektami tej samej boskości. Personifikacją Marsa jest silny mężczyzna w stroju wojownika, dosiadający barana (zwierzęcia znanego ze swojej wojowniczej natury).
Odwaga i pewność siebie

Słowo martal (ang. martial – wojenny) najprawdopodobniej wywodzi się od planety Mars i jego cech; silnego poczucia celu, obowiązku, porządku i dyscypliny. Mars jest znany z takich cech, -jak odwaga, męstwo, cierpliwość i pewność siebie. Jeden z terminów w sanskrycie określających Marsa, Lohitang, oddaje jego świecący czerwony kolor, widoczny gołym okiem na nocnym niebie.
Szkodliwa planeta

Mars uważany jest przez astrologów za szkodliwą planetę, ponieważ ludzie, którymi rządzi są egocentrykami, przedkładającymi swoje własne pragnienia ponad pragnienia innych. Pod jego wpływem stają się niecierpliwi, kłótliwi, lubujący się w niszczycielskiej broni, niespokojni, niestali, okrutni i gwałtowni. Są w stanie zaszkodzić każdemu ze swoich związków. Mars uważany jest za szkodliwą planetę także, dlatego, iż powoduje kłopoty w życiu małżeńskim swoich podopiecznych, kiedy umiejscowiony jest w pierwszym, czwartym, siódmym lub dziesiątym domu ich wykresów narodzin.
Mars a odporność organizmu

Mars wiąże się z krwią, jak sugerują inne jego nazwy i sanskrycie – Kujar i Rudhir. Opiekuje się także układem mięśniowym i szpikiem kostnym, który wzmacnia system immunologiczny poprzez produkcję białych ciałek krwi zwalczających wirusy i bakterie. W ten sposób Mars wspomaga mechanizmy obronne organizmu. Obdarza odwagą, która jest bezpośrednio związana z poziomem cukru we krwi. Tak, więc Mars zapewnia sił i jest odpowiedzialny za dobre samopoczucie. Jednak niestabilność i niepokój, którymi Mars obdarza swych podopiecznych sprawia, że są wiecznie niezdecydowani, wątpiący i z natury impulsywni. Te cechy składają, się na pewną niewrażliwość, co czyni Marsa szkodliwym i sprawia, że jego podopieczni mają skłonności do nielegalnych przedsięwzięć i niezalegalizowanych przygód miłosnych.
Energia i siła

Osoby, którymi rządzi Mars, są miłośnikami sztuk walki, polowania, sportów, debat, rywalizacji, publicznych przemówień i polityki. Mars daje swym dzieciom sportowego ducha, co pozwala im przyjmować równie dobrze zwycięstwo i porażkę. Obdarza ich dynamiczną energią, dzięki której mogą dokonywać śmiałych wyczynów, takich jak chodzenie po ogniu, walka z tygrysem lub słoniem. Uwielbiają zaskakiwać ludzi swoją niezwykłą odwagą. Osiągają szczyt swoich możliwości pomiędzy dwudziestym siódmym a czterdziestym rokiem życia.

Słońce, Księżyc i Jowisz są przyjaciółmi Marsa. Saturn, Wenus, Rahu. i Ketu są neutralni; jego jedynym wrogiem jest Merkury. Urodzeni dwudziestego siódmego są bardziej subtelni i wątpiący; urodzeni dziewiątego są bardziej szorstcy i uparci, lecz mają także więcej szczęścia i siły.