Na pewno każdy przyzna, że Internet od nowa zdefiniował pojęcie rozrywki. Wraz z nadejściem Internetu, przyszedł szybszy i łatwiejszy dostęp do gier komputerowych, a nawet tych na konsole. Filmy i seriale telewizyjne również stały się bardziej dostępne, co okazało się zbawienne dla osób, które nie posiadają drogiego pakietu w sieci kablowej, lub pragną oglądać seriale emitowane w zagranicznych telewizjach.
Wyrzuciłem telewizor

Ostatnio coraz częściej możemy usłyszeć od znajomych stwierdzenia, typu „Wyrzuciłem telewizor.” lub „Zepsuł mi się telewizor, ale nie kupowałem nowego.”. Dlaczego nie potrzebują już tego urządzenia, które zagracało salon, a czasem nie tylko salon? W Internecie mogą oglądać filmy i seriale online, przy czym nie muszą dodatkowo dostosowywać się do obowiązującej na kanałach telewizyjnych ramówki. Właściwie wszystkie tego typu treści dostępne są „od ręki”.
Wady i zalety

Niewątpliwymi zaletami takiej formy oglądania filmów i ulubionych seriali jest ich dostępność o każdej porze, kiedy tylko chcemy. Dodatkowo, jeśli korzystamy z limitowanego internetu mobilnego lub dysponujemy wolnym łączem, to również taka forma oglądania jest dla nas. Materiał video wysyłany na serwer, na którym trzymane są tego typu treści poddawany jest sporej kompresji, przez co jest lżejszy od jego pierwotnej wersji. W tym momencie przechodzimy do wad. Tym samym taki film lub serial w odtwarzaczu na stronie, jest dużo gorszej jakości.

Trudno ocenić, czy moda na wyrzucanie telewizora się utrzyma. To dobry krok w kierunku ekologii (korzystanie z jednego urządzenia do wielu celów) i dobra wiadomość dla właścicieli stron, które udostępniają takie treści (przybędzie im stałych użytkowników).