Ekstremalnie zimą

Może to się wydawać dziwne, ale niektórych nudzi grzeczne zjeżdżanie na nartach wciąż po tych samych trasach. Szukają urozmaiceń i w ten sposób rodzą się nowe rodzaje sportów zimowych.
Między innymi dla tych właśnie osób przeznaczony jest heliskiing. Wystarczy tylko znaleźć helikopter, który przetransportuje nas na niedostępny stok, licencjonowanego przewodnika alpejskiego, puszysty śnieg i już możemy szusować po dziewiczych terenach. Niezwykle ciekawą propozycją będzie iceclimbing. To sport dla osób z dobrą kondycją. Zabieramy ze sobą raki, czekany oraz klamry, poszukujemy zamarzniętej, wcześniej spływającej wody i już możemy oddać się ekscytującej wspinaczce po lodzie o różnej strukturze. Kiedy połączy się narty lub snowboard z latawcem pociągowym nuda pryska od razu. Otwarte duże przestrzenie, śnieg i wiatr to wszystko czego szukamy. Teraz tylko dajmy się porwać i pobijajmy rekordy prędkości. Uwaga na radary! Jeszcze więcej adrenaliny dostarczy Speed Flying. Wymyślony został przez paralotniarzy i skoczków spadochronowych. Wykorzystuje się specjalnie zaprojektowany spadochron, szybowiec oraz narty. Wyskakując z helikoptera lecimy nad stokiem paralotnią by po zetknięciu z ziemią szusować na nartach.
Każdy z tych sportów wymaga bardzo dobrej kondycji, siły oraz często odporności psychicznej. Wrażenia jednak gwarantowane.