Mój przyjaciel pies

Nie od dzisiaj wiadomo, że sporty najlepiej uprawia się w towarzystwie drugiej osoby lub grupy przyjaciół. Czy zamiast człowieka może nam asystować pies. Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. Wszystko uzależnione jest tylko od rasy psa i dyscypliny w której ma on nam towarzyszyć.
Psy jak wiadomo mają różne możliwości fizyczne i nie każdy potrafi dotrzymać nam kroku gdy biegamy w dalekie trasy albo jeździmy na rowerze. Również nie każdy sport pozwala na zabranie ze sobą swojego ulubieńca. Z pewnością nie zabierzemy go na górską wspinaczkę czy ekstremalny spływ kajakiem. Asysta psa uwarunkowana jest jego wiekiem, budową fizyczną i chęciami. Większość psów uwielbia różne wyzwania i chętnie uczy się nowych rzeczy. Dlatego oprócz biegania z właścicielem często widzimy te zwierzaki jeżdżące na deskorolce, pływające w kajaku lub jachcie albo na desce windsurfingowej.
A może zamienimy się rolami i to my będziemy towarzyszyć psu. Proponuję dog frisbee polegający na rzucaniu dyskiem przez człowieka i łapaniem go przez psa. Bardzo znane są psie zaprzęgi. Pies może ciągnąć sanki, lekki wózek, narciarza, a nawet kolarza.
Jak widać wybór jest duży choć to tylko kilka przykładów dla pobudzenia wyobraźni. Wszystko uzależnione jest od naszej inwencji i oczywiście od możliwości naszego pupila.