Bezpieczny sport

Chociaż każdy chce wrócić z wyjazdu cały i zdrowy to niestety wypadki się zdarzają. Niezależnie od pory roku w jakiej wybieramy się na wypoczynek należy się ubezpieczyć, by oszczędzić sobie kosztów leczenia, naprawy sprzętu lub otrzymać odszkodowanie. Przy wyborze polisy warto kierować się kilkoma zasadami tak by dopasować ją do swoich potrzeb.
Bardzo ważna jest suma ubezpieczenia. To dzięki niej pokryjemy wszystkie niespodziewane wydatki. Suma ta uzależniona jest między innymi od wartości sprzętu z jakiego będziemy korzystać. Warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Wszelkie roszczenia osoby pokrzywdzonej w zależności od zawartej umowy poniesie ubezpieczyciel. Wyjeżdżając na urlop w góry, szczególnie za granicę, pomyślmy o zabezpieczeniu się przed płaceniem kosztów akcji ratowniczej. Nie każdego stać na opłacenie z własnej kieszeni większej liczby ratowników, psów tropiących czy za wykorzystanie w akcji helikoptera. Przy zawieraniu umowy należy powiadomić ubezpieczyciela czy sport który uprawiamy jest amatorski czy też ekstremalny. Zatajenie tych informacji może skutkować niewypłaceniem pieniędzy.
Przy podpisywaniu polisy należy zwrócić szczególną uwagę na zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela i dopasować ją do naszych potrzeb. Dokładnie przeczytajmy regulamin i samą polisę, a wszelkie nawet najmniejsze niejasności wyjaśniajmy od razu.