Pole Dance

Jeszcze niedawno ten rodzaj aktywności fizycznej kojarzył się z erotyką i klubami ze striptizem. Taniec na rurze, bo o nim tu mowa, miał wywołać podniecenie przez zaprezentowanie nagiego ciała tancerek, które na pionowo umocowanym drążku pokazywały różne pozycje lub obroty. Zajęcie to wymagało wysokiej sprawności fizycznej oraz siły. Między innymi właśnie te elementy zadecydowały o popularnoście Pole Dance.
W Polsce również pojawiły się szkoły tańca, które w swojej ofercie mają ten rodzaj zajęć. Stają się one coraz popularniejsze, ponieważ te ćwiczenia fizyczne poprawiające kondycję mają wiele innych ciekawych zalet. Elementy fitnessu i akrobatyki robią z tego sportu coś na kształt sztuki. Pozwalają nie tylko na intensywne spalanie kalorii, ate także wspaniale rzeźbią mięśnie. Dostarczają mnóstwa energii i pomagają opanowywać nowe umiejętności. Nie bez znaczenia są walory psychologiczne. Adeptki tańca na rurze zdobywają więcej pewności siebie mając świadomość swojego oddziaływania na otoczenie.
Zajęcia w szkołach prowadzone są w różnych grupach zróżnicowanych pod względem zaawansowania uczestniczek. Proponuje się kursy od zera dla osób, które tylko słyszały o tym sposobie aktywności fizycznej i wcześniej “rurę” widziały jedynie na filmach, poprzez dziewczyny które poznały chwyty, podstawy wspinania i pierwsze pozycje odwrócone do góry nogami, aż po zaawansowane osoby pragnące rozwijać swoje umiejętności i tworzyć coraz to nowe układy choreograficzne.