Za jeden grosik

Gdy nie dysponujemy dużą kwotą pieniędzy nie powinniśmy się od razu zrażać i porzucać pomysł o rozwijaniu naszej kondycji. Najważniejsze są chęci oraz nasza inwencja. Wiele dyscyplin nie wymaga dużych nakładów finansowych.
Zacznijmy od biegania. Wystarczy wygodny ubiór dostosowany do pory roku i odpowiednie obuwie. Do tego alejki parkowe lub leśne ścieżki. Wprawdzie sklepy oferują różne drogie gadżety mające wspomóc potencjalnego biegacza jednak jak pokazały badania naukowe bardziej wytrwałe w regularnych treningach są osoby stawiające na poprawę kondycji niż na wygląd i modę. Niewielkie inwestycje poniesiemy wybierając się na aerobik, jazdę na łyżwach, biegi na orientację, pływanie, jogę, aqua aerobik, tai chi, a nawet judo czy jazdę na rolkach.
A co zrobić gdy chcemy wypróbować dyscyplin wymagających droższego sprzętu? Może zamiast kupować nowe, drogie modele warto poszukać osób, które odsprzedają lub oddają swój sprzęt przy okazji wymiany na nowszy model. Przy odrobinie cierpliwości możemy “upolować” bardzo dobry ekwipunek.
Z pomocą mogą nam przyjść wypożyczalnie sprzętu. Wypożyczyć można niemal wszystko. Od roweru poprzez narty zjazdowe i biegowe, kajaki, aż po łodzie, żaglówki oraz jachty.
Ostatnia propozycja to wykupienie jednego skoku na spadochronie lub lotu balonem. Wprawdzie wymaga to już trochę nakładów pieniężnych, ale wrażenia z pewnością będą niezapomniane.